You are here

Test mobilní aplikace

Test mobilní aplikace

Mobilní aplikace je novinkou letošního Cyklotreku. Abyste si ji mohli v klidu ještě před akcí vyzkoušet, připravili jsme pro Vás tuto stránku. Najdete zde QR kódy pro fiktivní (testovací) Cyklotrek. Tento testovací Cyklotrek má jen 6 stanovišť a 2 prémie (prémii "A" získáte "projetím" obou stanovišť 1 a 2, prémii "B" za obě stanoviště 3 a 4). Maximálně můžete získat 17 bodů. Na absolvování testovacího Cyklotreku máte 6 minut normálního času a pak další 2 minuty, kdy už se počítají trestné body (1 trestný bod za každou započatou minutu).

Před testováním je potřeba mít aplikaci Cyklotrek nainstalovanou (získáte ji zdarma v obchodě Google Play); návod k instalaci i k obsluze aplikace najdete zde. Pokud jste v aplikaci už něco zkoušeli, doporučujeme nejprve v jejím menu provést Reset. Aplikace musí být verze 1.4 - zkontrolujte v jejím menu a máte-li starší, v Google Play ji aktualizujte.

Snímání QR kódů z monitoru funguje zpravidla lépe, když v aplikaci při snímání kódu vypnete přisvětlení (symbol baterky). Pro snímání z papíru bývá naopak lepší nechat přisvětlení zapnuté.

Sejměte nejprve velký konfigurační kód z této stránky - tím se načte název akce, název skupiny atd. Pro testovací Cyklotrek mají všichni stejný konfigurační kód, ale pro opravdový Cyklotrek má každá skupina konfigurační QR kód svůj, mj. je v něm totiž uloženo číslo skupiny. Poté sejměte start (začne se počítat čas), pak snímejte jednotlivá stanoviště. Nakonec sejměte cíl (je to stejný kód jako má start), tím se zastaví počítání času a odešlou se data o navštívených stanovištích.

Nakonec doporučujeme po otestování provést v menu aplikace Reset aplikace, abyste pak mohli snímat QR kódy opravdového Cyklotreku.

 

1. Konfigurační kód

Pro načtení konfigurace musí být nainstalovaná aplikace Cyklotrek verze 1.4 nebo novější, starší verze aplikace konfiguraci z tohoto kódu nenačtou.

 

2. Kód startu

 

3. Jednotlivá stanoviště

Stanoviště č. 1:

 

Stanoviště č. 2:

 

Stanoviště č. 3:

 

Stanoviště č. 4:

 

Stanoviště č. 5:

 

Stanoviště č. 6:

 

4. Kód cíle

 

A to je vše :-) Pokud má vaše zařízení připojení k internetu, po sejmutí QR kódu cíle se pokusilo odeslat data k vyhodnocení. Po opravdovém Cyklotreku nemusíte s aplikací dělat nic, nyní po testovacích datech doporučujeme v aplikaci otevřít menu a v něm zvolit příkaz Reset aplikace, aby byla aplikace připravená na další akci.